Теплі АБС

ТЕПЛІ АСФАЛЬТОБЕТОННІ СУМІШІ (АБС)

 

«АБЗ 1» активно займається самостійними дослідженнями та впровадженням нових технологій. Один із перспективних напрямків сьогодні – застосування теплих асфальтобетонних сумішей.

Теплі асфальтобетони (ТАБ) - це загальний термін, що охоплює безліч технологій, що дозволяють виробляти, транспортувати, укладати та ущільнювати асфальтобетонні суміші за нижчих, ніж передбачено для звичайних (гарячих) сумішей, температурах.

На сьогоднішній день наш завод використовує 2 способи одержання ТАБ.
Один із них – це додавання присадки Evotherm (MeadWestvaco, США). Вона дозволяє знизити температуру виробництва та укладання асфальтобетонних сумішей, а також підвищити зручність укладання суміші. Суміш із видобутком Evotherm стає більш податливою до ущільнення дорожніми катками. Добавка підходить для будь-яких типів сумішей, у тому числі таких, що готуються із застосуванням модифікованих бітумів.

З особливостей сумішей з добавкою Evotherm можна відзначити:

 • високу обгортаність гравію і піскових частинок.;
 • зниження витрати п
 • олія для підготовки матеріалів і викидів диму зменшилося практично вдвічі;
 • покращення адгезії бітуму до кам'яного матеріалу;
 • кращу щільність порівняно зі звичайними сумішами.

Інший шлях зниження в'язкості бітумів – це механічне спінювання. Для цього АБЗ 1 використовує компактну високоефективну систему Double Barrel Green System Американської компанії Astec.

Технологія Double Barrel, що використовується "АБЗ 1"

 
 1. Поліпшення однорідності суміші за рахунок технології послідовного введення компонентів асфальтобетонної суміші та примусового змішування.
 2. Відсутність окислення суміші при змішуванні без доступу до кисню означає подовження терміну служби бітуму в асфальтобетонному покритті.
 3. Період змішування складає 90 сек., що суттєво впливає на якість асфальтобетонної суміші та збільшення терміну її служби в асфальтобетонному покритті.
 4. Висока екологічність за рахунок подачі вуглеводневих парів із зони змішування в зону полум'я пальника.
 5. Зниження витрати палива на 25-30% за рахунок нагрівання інертних до менших температур.
 6. Немає втрат продуктивності під час випуску ЩМА за рахунок передбаченої зони сухого змішування.

Унікальна запатентована технологія змішування Double Barrel дозволяє збільшити термін служби покриття завдяки тому, що змішування відбувається в інертному середовищі без кисню. На відміну від будь-якого циклічного заводу, де в змішувачі відкритого типу бітум старіє на 2–3 роки, змішувач Double Barrel виробляє «неокислену» суміш, яка чинитиме опір втомному і низькотемпературному розтріскуванню на 2–3 роки довше. Знову ж таки запатентована технологія змішування Double Barrel дозволяє збільшити термін служби покриття завдяки концепції тривалого послідовного змішування, яке відбувається протягом 90 секунд у міру того, як всі компоненти вводяться поступово і послідовно один за одним. Це значно підвищує однорідність суміші порівняно з циклічним заводом, де цикл змішування не перевищує, як правило, 35 секунд.

Технологія Green System, що використовується "АБЗ 1"

 
 1. Суміш проводиться при температурі 115–135оС, тим самим ми запобігаємо випаровуванню легких фракцій нафти, бітум не окислюється, а отже, збільшується термін його служби у покритті.
 2. Якщо легкі фракції не йдуть з бітуму, немає істотного забруднення повітря, немає диму і запаху.
 3. Тепла суміш виходить за допомогою спіненого бітуму, який утворює товщу плівку навколо кам'яних матеріалів, збільшуючи адгезію.
 4. Виробництво теплих сумішей економить щонайменше 10–15% палива.
 5. Повільніше остигання теплої суміші дозволяє збільшити плече перевезення і робити укладання в холодну пору, а отже, розширити дорожній сезон.

Тепла асфальтобетонна суміш забезпечує значну економію енергетичних ресурсів завдяки зниженню температури підігріву інертних матеріалів перед їх подачею в змішувач. Це зменшує собівартість виробництва тони суміші.

При виробництві теплих асфальтобетонних сумішей старіння бітуму практично не відбувається так як ми випускаємо, як правило, суміш нижче 139оС (це температура випаровування легких фракцій). Відповідно низькотемпературні та стомлюючі характеристики дорожнього покриття працюють як мінімум на 3 роки довше. Теплі асфальтобетонні суміші легше і швидше ущільнюються, що дозволяє досягати якіснішого покриття з довгим терміном служби.