ХОЛОДНІ АСФАЛЬТОБЕТОННІ СУМІШІ (АБС)

Холодний асфальт від АБЗ 1 – це високоефективний довговічний холодний асфальт, основним секретом якого є унікальна хімічна добавка американського виробника QPR. Компанія QPR існує на ринку вже понад 35 років і є лідером у США серед подібних матеріалів та продається більш ніж у 15 країнах. Холодний асфальт QPR схвалено Міністерством транспорту у всіх 50 штатах США.

Існує думка, що холодний асфальт – матеріал низької якості, що використовується для тимчасових та неякісних робіт. Традиційно, холодний асфальт використовувався як заміна гарячого асфальту, який зазвичай стає недоступним при низьких температурах.

Холодний асфальт від АБЗ 1 не має нічого спільного із звичайним холодним асфальтом.
Комбінація каменю, бітуму та антиадгезійних агентів створює високоякісний продукт, який за своїми характеристиками відповідає не тільки асфальту, але і бетону, і сталі, і який здатний забезпечити довговічний ремонт. Це робить наш холодний асфальт єдиним логічним вибором для ремонту ям, вибоїн, перекриттів мостів, проїздів та загального ремонту поверхні. Наш холодний асфальт не потребує змішування, часу для застигання чи механічного ущільнення. Це виключає не лише додаткові витрати на матеріали та обладнання, а й витрати на робочу силу.

Переваги холодного асфальту QPR від АБЗ 1:

  • Холодний асфальт QPR можна зберігати на свіжому повітрі у вигляді насипу від 6 до 12 місяців. Для невеликого ремонту досить просто взяти необхідну кількість із запасів. Те, що не використовувалося, можна повернути на склад та використати пізніше. Немає утилізації відходів.
  • Ремонт, виконаний за допомогою нашого холодного асфальту, довговічний. Немає необхідності постійно проводити ремонт тих самих ділянок.
  • Не потребує певних умов перевезення, або важкого ущільнювального устаткування успішного застосування. Для збільшення швидкості виконання ремонтних робіт можна просто засипати ями матеріалом, ущільнивши його вручну, або легким обладнанням ущільнювача, залежно від вимог проекту.
  • Можна використовувати при температурі від -20 до +40°C. Водовідштовхувальна добавка дозволяє працювати за умов підвищеної вологості. Вода та вологість не впливають на його якість.
  • Холодний асфальт від АБЗ 1 - це універсальний матеріал, який також можна класти важким асфальтоукладальним і ущільнювальним обладнанням на фрезерованих ділянках та виїздах великої площі.

Міністерство транспорту США та Федеральне управління автомобільних доріг довели економічну ефективність ремонту за допомогою холодного асфальту QPR. Дослідження включало вартість зазначеного матеріалу, а також усі витрати на оплату праці та обладнання з використанням наступних трьох найпоширеніших матеріалів для ремонту:

Види асфальтуДовговічністьШвидкість укладкиНизька ціна
Холодний асфальт QPR від АБЗ 1 Довговічність Швидкість укладки Низька ціна
Звичайний гарячий асфальт Довговічність    
Звичайний холодний асфальт   Швидкість укладки  

Етапи укладання холодного асфальту:

1. Очистка

Очистіть зону, що підлягає ремонту, видаливши будь-який незакріплений матеріал чи сміття. Вирівняйте і очистіть краї, якщо це можливо. Присутність води в ямі? Немає проблем із QPR. Немає необхідності позбавлятися від води на ділянці ремонту."

2. Заповнення

Насипте матеріал у зону ремонту до висоти приблизно 50 мм.

3. Розподіл

Використовуйте ущільнювач або задню частину лопати, щоб ущільнити матеріал та створити рівну і міцну поверхню. Продовжуйте нанесення з кроком у 50 мм, доки зона ремонту не буде повністю заповнена.

4. Ущільнення

Після заповнення ями зробіть невеликий виступ вище рівня зони ремонту, це сприятиме додатковому ущільненню під час руху транспорту. Відремонтовану ділянку можна відразу відкрити для руху.

Досвід використання хімічних добавок від QPR:

На відео показано 2 ємності, заповнені розмеленим кварцем, водою та бітумом. Потім вміст ємностей змішують протягом 15 хвилин, але бітум не обгортає кварц. Після цього до ємності із написом QPR додають кілька крапель хімічної добавки від QPR і продовжують змішування протягом 15 хвилин. Зайву воду відливають, а вміст ємностей висипають. Результат очевидний – бітум повністю обгортає кварц із ємності QPR.

Компанія QPR прагне постійно вдосконалювати свої екологічні показники, більш ефективно використовувати енергію та природні ресурси, мінімізувати виробництво відходів, викиди в атмосферу, споживання води та стоки, одночасно шукаючи способи збереження спадщини, ландшафту та біологічної різноманітності.

У зв'язку з цим компанія QPR використовує рецептуру, яка забезпечує той же рівень довговічності та продуктивності, на які замовники розраховують протягом більше десяти років, і в той же час захищає резерви підземних вод, водоносних горизонтів та викидів стічних вод. З цією метою QPR був протестований та проаналізований однією з провідних незалежних організацій з тестування в Північній Америці.

Нижче подано висновки дослідницької групи:

"Після аналізу результатів і порівняння зі стандартами МНС, матеріал класифікується як безпечний. Перевірка на токсичність поверхневих вод через продукт QPR® показує, що матеріал, взятий для проб, є біологічно нетоксичним."